Médialógusok #2: Tv (2. rész) – Németh Róbert a TV2 Tények volt felelős szerkesztője 5/5 (3)

Tudtad, hogy lehet szabadúszóként is TV híreket készíteni? Érdekel hogyan dolgozhatsz egy híradóban riporterként, felelős szerkesztőként, rendezőként vagy épp a gyártás részeként? Vajon gyakornoki program elvégzése nélkül szerezhetünk-e fizetett állást a televíziónál? Inkább a híradónál vagy a magazinműsorok világában érdemes elhelyezkedned?

Televíziós dupla epizódunk második részében Németh Róberttel interjúzok, aki 9 éven át dolgozott a TV2 Tények című műsorában. Beszélgetünk arról, hogy egy tv-s riporter hogyan válhat felelős szerkesztővé, hogyan épül fel egy híradó riport és hányan dolgoznak rajta. Elmondja, miért is egy első rosta, hogy valaki be tud jelentkezni egy szerkesztőséghez gyakornoknak. Miben más kereskedelmi vagy közszolgálati híradónak dolgozni, esetleg külföldön elhelyezkedni. Valamint, miért érdemes akár nem rögtön az országos híradóra pályázni, hanem kisebb szerkesztőségeket megkeresni, ha gyakornoki vagy fizetett állást szeretnénk. Ezenkívül megjelenik az is, hogy vajon mi a különbség a híradó és a magazin műsor között, miben más a két műfaj, melyik kinek ajánlott.

Instagram: https://www.instagram.com/medialogusokpod/

Meghallgatható a Spotify-on:

Hangtárunkból is meghallgatható és letölthető:

Készítette: Mező Lilla Dóra