COVID alatti stúdió és eszközhasználati lehetőségek és szabályok – munkatársaknak és hallgatóknak

A COVID járvány miatt az EPER stúdiójának is megváltozik a rendelkezésre állása és működése.

A rádiós/podcast tartalomkészítői munka is online működésre áll át, ám a lehetőségeinkhez mérten a stúdiót és az eszközeinket lehet használni.

Stúdióhasználat: függően az egyetemi szabályoktól (lásd alább) a stúdió használható. Bejutás az eddigiek szerint.

Azok a munkatársak, akik egyben egyetemi hallgatók is, ők a stúdiómunka során elsősorban a rádió munkatársainak számítanak, akik munkavégzés céljából mennek a stúdióba.

A folyosón (a filmes kollégák által) kamera működik, ahogy a stúdióban is. 24/7 rögzít. A rögzített felvételeket harmadik személynek nem adjuk át. A kamerát ne mozgassátok el vagy kapcsoljátok ki.

Eszközök kölcsönzése: telefonon, írásban (Messenger vagy e-mail) a főszerkesztőtől a Diszpó alapján. Az eszközök használatára is az általános stúdió/eszközhasználati szabályok vonatkoznak. “Rendeltetésszerű használat, állagmegóvás, kommunikáció.”
Az eszközökért – függően az egyetemi szabályozástól – szabadon avgy előre egyeztetve vagy kísérettel lehet bemenni a stúdióba.

Ha külső helyszínen történik az átadás/átvétel, értelemszerűen a Diszpóba nem kell beleírni, csak azt, hogy az eszköz aktuálisan kinél van.

Egyéb kérdés, gond, ötlet esetén a főszerkesztővel egyeztessetek.

Hasznos linkek és információk:

Az ELTE rendszeresen frissülő tájékoztatója itt.

For international students: Information on the COVID (ELTE)

COVID információk az EPER-en itt.

FYI: Elindult a közösségi perspektívából 100%-ban EPER rádiósok által készülő Koronakrónika műsor, hallgassátok és csatlakozzatok hozzá!

Köszönöm,

Jamriskó Tamás