Médiahelyzet Magyarországon – #01 Médiaháborúk és a média konfliktusai

Magyarországon a média világát számtalan átalakulás és változás formálta, míg a jelenlegi alakját elérte, ám ez a folyamat nem állt meg.  Az Első Pesti Egyetemi Rádió ezen adásában vendégünk Bátorfy Attila az ELTE Média tanszékének oktatója, akivel a magyar média kihívásait, múltját, jelenét és jövőjét vizsgáljuk meg szakértői szemmel. Megtudjuk mi történt a médiaháborúk alatt, mi az a közszolgálati média és ez hogyan kapcsolódik a hazai média erőviszonyokhoz. Megvizsgáljuk milyen módon alakítja a hallgatóság a tartalmakat és milyen jövőt rejt a mesterséges intelligencia elterjedése.

The Media Situation in Hungary – #01 Media Wars and the Conflicts in the Media

In Hungary, the media has undergone countless transformations and changes until it reached its current form, but this process has not stopped. In this episode of Első Pesti Egyetemi Rádió we invited Attila Bátorfy, a professor of the media faculty at ELTE, who talked about the media wars, the role of public service media, and the past, present and future of media itself. We also get an insight into how the listeners’ preferences change the contents of media and get a glimpse of what the future holds concerning the growing use of AI.

*

Ezt a minisorozatunkat azért készítjük, hogy együtt tekintsük át a magyar médiahelyzet jelenlegi állapotát, és megértsük annak fontosabb közéleti változásait szakértő vendégeink segítségével.

Letölthető és meghallgatható a Hangtárunkból:

Tartalom:

0:00:00 – Intro

0:04:12 – Mi történt a Média Háborúk alatt, mik voltak az okai és a következményei.

0:18:29 – Megtudhatjuk mi az a Közszolgálati média, miért fontos és milyen összefüggésben áll ez a jelenlegi média erőviszonyokkal Magyarországon.

0:21:10 – Fény derül arra, hogy milyen viszontagságok és nehézségek állták útját a média fejlődésének és kiteljesedésének.

0:42:09 – Belátást nyerünk a kortárs hazai média világába, a bizonyos tartalmak népszerűségébe, valamint a hallgatóság igényeibe.

0:59:04 – Kitérünk a Mesterséges Intelligencia hatásaira a média világában, valamint, hogy milyen kilátások övezik a szakmát ezen új technológia fényében.

1:05:49 – Napilapok helyzete

1:07:40 – Magyar internet szokások

1:08:51 – A magyar újságírás és média állapota

1:17:36 – A magyar média európai viszonylatban

1:20:56 –  Milyen módon használja a kormány a médiát?

1:27:01 –  Mik az előnyei a független médiumoknak?

*

A műsor a PERSPECTIVES nevű Európai Unió által támogatott programban készül.

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVESgoethe.de/perspectives_eu.

Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

1 thought on “Médiahelyzet Magyarországon – #01 Médiaháborúk és a média konfliktusai