A globális nemzetközi konfliktus éleződik – interjú Karácsony Gergely főpolgármesterrel

Körülbelül 10.000 ember gyűlt össze 2021 június 5-én a Kossuth téren, ahová a Szikra egyesület szervezett tüntetést a Fudan Egyetem budapesti kampusza ellen.

Az eseményen felszólalt Karácsony Gergely is, akivel az EPER Rádió készített interjút. Budapest főpolgármestere azt mondta, hogy a Fudan Egyetem létrejöttét meg fogják akadályozni, ezzel fogják kezdeni Magyarország visszafoglalását.

Beszélgetésünkben a főpolgármester elmondta, hogy miért fontos nekik ez a tüntetés, mennyire kompromisszum készek és azt is, hogy mi lesz a következő lépésük. Kiemelte egyúttal, hogy nagyon szívesen működnének együtt a magyar kormánnyal valamiért valamint azt, hogy a Fudan beruházással nem jár jól Magyarország.

Meghallgatható és letölthető a Hangtárunkból:

Az interjút Adamecz Botond készítette.

Fotó: Csoszó Gabriella / FreeDoc
ELTE Média Fotó Műhelygyakorlat oktató