Új arculatot kap az ELTE 5/5 (1)

Megváltozik az Eötvös Loránd Tudományegyetem logója és teljes arculata – jelentette az elte.hu. Az arculatváltás az offline és online felületeket egyaránt érinti.

Az ELTE arculatváltási folyamatának legfontosabb célja, hogy méltón tükrözze azt a pozíciót, amelyet az egyetem Magyarország legnépszerűbb és legrégebbi intézményként, a rangsorok vezetőjeként betölt a hazai felsőoktatásban, mindezt korszerű, felismerhető és megkülönböztethető módon.” – írják.

Az új arculat kialakítását fókuszcsoportos vizsgálatok és interjúk előzték meg, amelyek az ELTE értékeire és identitására vonatkoztak. Ebből alakították ki az új grafikai megjelenést, amelyben az egyetem tekintélyét, tudományos presztízsét, nyitottságát és megújulási képességét kívánták tükrözni.

Az új arculat egyik vezető eleme: