Tüntetés a Fudan ellen – beszámoló 5/5 (1)

Körülbelül 10.000 ember gyűlt össze 2021 június 5-én a Kossuth téren, ahová a Szikra egyesület szervezett tüntetést a Fudan Egyetem budapesti kampusza ellen.

Jámbor András, a demonstráció főszervezője beszédében azt ígérte, ha szükséges, akkor  odaláncolják magukat a Fudan budapesti kampuszának tervezett helyére.

A tiltakozáson részt vett a legtöbb ellenzéki párt és azok képviselői is. Ott volt Szél Bernadett, Hadházy Ákos, Juhász Péter és Márki-Zay Péter is.

Baranyi Krisztina, Ferencváros polgármestere beszédében kiemelte,hogy a magyar kormány magánvállalkozása a kampusz megépítése.

Legvégül pedig felszólalt Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere is, akivel az EPER Rádió is interjút készített. Budapest főpolgármestere azt mondta, hogy a Fudan Egyetem létrejöttét meg fogják akadályozni, ezzel fogják kezdeni Magyarország visszafoglalását.

A tüntetésről Adamecz Botond készített összeállítást.

Meghallgatható és letölthető a Hangtárunkból:

Fotó: Csoszó Gabriella / FreeDoc
ELTE Média Fotó Műhelygyakorlat oktató