Mi leszel ha nagy leszel? – #05 Miben segíthet egy Állásbörze? – beszélgetés a HVG szakértőivel

Egyetemi vagy szakiskolai tanulmányaink befejeztével, vagy életünk későbbi szakaszán meghozott pályamódosító döntések után mindig nehéz a következő lépés. Milyen gyakornoki program és új munkahely lehet megfelelő számunkra, és hogyan ismerjük meg az előttünk álló lehetőségeket? Műsorunk új epizódjában az idén októberben is megtartott HVG Állásbörze hibrid szerveződéséről, a gyakornoki programok felépüléséről, illetve a HVG nyújtotta kezdőpozíciók lehetőségeiről Szabó Annával, a HVG Állásbörze operatív vezetőjével, valamint Séllei Annamáriával, a HVG Kiadó HR vezetőjével beszélgettünk.

*

What will you be when you grow up? – #05 How Can the HVG Job Fair help? – discussion with the experts of HGV

It is always hard to take the next step after graduation, either from university or a vocational school, or after any career change. What sort of job or internship program would be right for us, and how should we recognise the opportunities in front of us? In our new episode we invited Anna Szabó, the Head of Operations of the HVG Job Fair, and Annamária Séllei, who is the head of HR at the HVG publisher, to talk about the hybrid organisation, of the HVG Job Fair which is held in october this year, the structure of the internship programs, and the entry-level jobs provided by HVG.

*

Ezt a minisorozatunkat azért készítjük, hogy segítsük megérteni ezt az átmenetet, hasznos tanácsokat kérjünk és új szemléletet adjunk, személyes történetekkel és szakértői segítséggel.

Műsorunk negyedik epizódját is ajánljuk a figyelmetekbe, ahol Dózsa Zoltán, IT tanácsadóval beszélgettünk szokatlan, de tanulságos életútjáról, az egyetem utáni külföldi lehetőségekről, illetve később megkezdett további tanulmányairól és az ezek során szerzett tapasztalatokról.

Letölthető és meghallgatható a Hangtárunkból:

Meghallgatható Spotify csatornánkon:

Tartalom:

00:00:00 – Intro

00:01:40 – A gyakornokprogramok működése

00:03:40 – Szülői nyomás a pályaválasztás során

00:07:10 – Szakma vagy egyetemi végzettség?

00:09:15 – A fiatal gyakornoki programok világa

00:14:12 – A mai fiatal munkakeresők igényei – Hogyan alkalmazkodtak a cégek az új munkaerőhöz

00:15:53 – A hibrid állásbörze idei felépülése

00:18:36 – Az állásbörze idősebb pályaváltók és munkakezdők számára

00:22:44 – Motivációs eltérések idős és fiatal munkavállalóknál – Hogyan segít motivációt szerezni az állásbörze?

00:27:50 – Miért ezt az állásbörzét válasszuk magunknak? – A HVG gyakornokprogramáról

00:31:15 – Hogyan lehet a fiatalokat motiválni?

00:34:51 – Milyen érzés a börze és a gyakornoki program szervezésével foglalkozni?

00:36:05 – Elköszönés

*

A műsor a PERSPECTIVES nevű Európai Unió által támogatott programban készül.

This content was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.
Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

A PERSPECTIVES projektben, nemzetközi partnereink által készített tartalmakat itt találjátok.