Mi leszel ha nagy leszel? – #04 Milyen volt pályát váltani 30 évesen – beszélgetés Dózsa Zoltánnal

Tanulmányi éveink során mindig nagyon nehéz a váltás – mit tehetünk, ha elakadva érezzük magunkat jelenlegi pályánkon, meddig nem késő új dolgokat kipróbálni? Szokatlan, de tanulságos életútjáról, köztük az egyetemi tanulmányok után Londonban töltött éveiről, harmincasként az egyetemre visszatéréséről, majd az itt félbehagyott biomérnöki és megkezdett egészségügyi mérnöki tanulmányairól Dózsa Zoltán, IT tanácsadóval beszélgettünk.

*

What will you be when you grow up? – #04 What was it like to change careers at the age of 30 – conversation with Zoltán Dózsa

During our years of education, we experience transitions and changes, that can be extremely difficult. What can One do when they feel stuck in their position? At what point is it too late to try new things and paths? We invited Zoltán Dózsa, IT advisor, to talk about his quite unusual, yet educational journey in his studies in bioengineering, medical engineering and his experiences returning to his studies in his 30’s after he spent years in London.

*

Ezt a minisorozatunkat azért készítjük, hogy segítsük megérteni ezt az átmenetet, hasznos tanácsokat kérjünk és új szemléletet adjunk, személyes történetekkel és szakértői segítséggel.

Műsorunk harmadik epizódját is ajánljuk a figyelmetekbe, ahol Horváth Soma humán erőforrás szakértővel ismertük meg, hogy miként keresnek munkaerőt a cégek, mire figyeljünk az önéletrajzunk elkészítésekor, és mennyire fontos a munkakeresésben és így a sikeres életben a közösségi média.

Letölthető és meghallgatható a Hangtárunkból:

Tartalom:

00:00:00 Intro

00:01:11 A kezdő tanulmányi évek: Hogyan engedjünk el egy szakot a másik reményében?

00:06:45 A nyelvtanulás korábbi praktikái, a mesterszak és gyakornoki programok lehetőségei

00:11:22 Hogyan kezeljük a munkával járó stresszt?

00:14:32 Londoni lehetőség: Milyen tapasztalatokat adott a külföldi munka?

00:19:55 A hazaköltözés körülményei: Eltérő városi körülmények és munkakultúrák Angliában.

00:28:07 Vissza az egyetemre: Milyen a diákélet harmincasként?

00:35:31 Újabb váltás: Az egészségügyi mérnök szak tanulmányi évei

00:39:22 Diplomák után: Út az IT tanácsadáshoz, a korábbi tapasztalatok hasznosítása

00:43:16 Tanulságok: Milyen új perspektívákat adott az életút

*

A műsor a PERSPECTIVES nevű Európai Unió által támogatott programban készül.

This content was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.
Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

A PERSPECTIVES projektben, nemzetközi partnereink által készített tartalmakat itt találjátok.