Létezik-e objektív valóság? – Hírfogyasztás, tájékoztatás, dezinformáció

A Political Capital szervezésében létrejött kerekasztal-beszélgetében szakértők vitatják meg, hogyan alakult ki az álhírek fogyasztásának és terjesztésének szokása, hogyan erősítették az elmúlt évek magyar és orosz politikai hatalmainak propagandaeszközei a tényekben való bizalmatlanságot, milyen következményekkel járnak az álhírekre épített politikai kampányok hazánkban és más országokban, illetve mi az újságírók felelőssége a mostani politikai légkörben.

Letölthető és meghallgatható a hangtárunkból:

A beszélgetés résztvevői:

Bede Márton, a 444 újságírója

Finta Márk, a Napunk újságírója

Pap Szilárd István, a Partizán szerkesztő-újságírója

Urbán Ágnes, a Mérték Médiaelemző Műhely alapítója.

Moderátor: Krekó Péter, a Political Capital igazgatója

A felvétel a Political Capital Objektivitás és/vagy propaganda? – Tények vs. álhírek a médiában című eseményén 2023. szeptember 13-án, a Közép-Európai Egyetem (Central European University) épületében készült.