Krízisek árnyékában 1. rész – Limpár Imre előadása 5/5 (2)

Az ELTE Karrierközpont Hogyan Tovább? előadássorozata.

Krízisek, válságok, gödrök, bukkanók, kudarcok sora – egyesek szerint ez az élet. Valahogy ki kell bírni, át kell vészelni, bízva abban, hogy egyszer jobb lesz. Mások ennél tudatosabbak, ők Jungnak hisznek: „Nem az vagyok, ami történt velem. Az vagyok, amit döntöttem, hogy legyek.” Számukra valamiért könnyebb a lét, s a nehézségeket, akadályokat is máshogy élik meg. Mintha nekik a krízis paradox módon erőforrás lenne. Hogyan csinálják? Ufók, és erre születni kell? Vagy tanulhatunk tőlük? Persze az sem mindegy, hogy akut tragédiáról, traumáról vagy normatív krízisről van szó, mint a kapunyitási pánik vagy az életközépi válság. Limpár Imre kapaszkodókat ad, ha beüt a baj, legyen eszköz a kezünkben, hogy felvehessük a harcot. Aktuális kérdések, válaszok.

Meghallgatható és letölthető a hangtárunkból:

Technikai munkatárs: Őri Soma

Kép: ELTE Karrierközpont