Osztály vigyázz! podcast – Iskolai bántalmazás – E01 5/5 (1)

Középiskolai traumáink, érettségi, megfelelés, rémálmok. Na de biztos, hogy ezek traumák? Mik az általános élményeink az iskolával kapcsolatban?

Mi is az a bullying? Hogyan hat a diákokra? Mit tehetünk mi illete tanárok, szülők? Ebben az epizódban az iskolai bántalmazásokat veséztük ki egymás közt, illetve egy kezdő tanár és pszcihológus is segített nekünk a probléma körbejárásában

Kíváncsiak voltunk, hogy csak mi vagyunk ilyen szörnyen negatívak, vagy másoknak is rossz élmény volt a suli? Az utca emberét kérdeztük iskolai sérelmeikről, és hogy volt-e traumatikus élményük.

Feldolgoztuk a traumáinkat? Hogyan próbáltuk? Próbáltuk egyáltalán?

A műsorban megkérdeztük Pásztor Klaudia pszichológust a trauma definíciójáról, illetve hogy miként változott az elmúlt évek, évtizedek folyamán. Beszélgettünk a közbeszédben elterjedt traumafogalomról, és hogy mennyire általános, hogy az iskolai élmények traumatizálják a diákokat?

Meghallgatható a Mixcloud csatornánkon:

Meghallgatható és letölthető a Hangtárunkból:

Készítették:
Pilinszky Dóri