Osztály vigyázz! podcast – Általános traumafogalom, traumaélmények az iskolában – E01 5/5 (1)

Középiskolai traumáink, érettségi, megfelelés, rémálmok. Na de biztos, hogy ezek traumák? Mik az általános élményeink az iskolával kapcsolatban?

Kíváncsiak voltunk, hogy csak mi vagyunk ilyen szörnyen negatívak, vagy másoknak is rossz élmény volt a suli? Az utca emberét kérdeztük iskolai sérelmeikről, és hogy volt-e traumatikus élményük.

Feldolgoztuk a traumáinkat? Hogyan próbáltuk? Próbáltuk egyáltalán?

A műsorban megkérdeztük Pásztor Klaudia pszichológust a trauma definíciójáról, illetve hogy miként változott az elmúlt évek, évtizedek folyamán. Beszélgettünk a közbeszédben elterjedt traumafogalomról, és hogy mennyire általános, hogy az iskolai élmények traumatizálják a diákokat?

Meghallgatható a Mixcloud csatornánkon:

Meghallgatható és letölthető a Hangtárunkból:

Készítették:
Pilinszky Dóri