Mi leszel ha nagy leszel? – #06 Útkeresés térkép nélkül? – Ligeti György szociálpszichológus

Mindannyian elérkezünk fordulópontokhoz az életünkben. Az egyik legjelentősebb ezek közül az érettségi utáni útkeresés, ami sok fiatal felnőtt számára ijesztő lehet. Ebben az epizódban az útkeresés bizonytalanságát és lehengerlő sokoldalúságát vizsgáljuk, valamint szakértői tanácsokat kínálunk.
Ligeti György szociálpszichológus és szervezetfejlesztő vendégünkkel Jamriskó Tamás beszélgetett.

What Will You Be When You Grow Up? – #06 Pathfinding without a map?

Each of us reaches a stage in life where changes are inevitable. One of the most significant of these is the pathfinding after graduation, which can be daunting for many young adults. In this episode we explore the uncertainty of this search and the overwhelming number of choices, also we seek advice from an expert. Our guest is György Ligeti, social psychologist and organisational developer, who helps us to get a broader view of this topic.

Ezt a minisorozatunkat azért készítjük, hogy segítsük megérteni ezt az átmenetet, hasznos tanácsokat kérjünk és új szemléletet adjunk, személyes történetekkel és szakértői segítséggel.

Letölthető és meghallgatható a Hangtárunkból:

Meghallgatható Spotify csatornánkon:

hamarosan

Kérdések:

0:00:44 – Milyen tanácsot adnál egy fiatal felnőttnek, aki most keresi az útját?

0:02:18 – Szükség van tervekre, ha az ember a jövőjére gondol?

0:06:50 – Hogyan lehet vagy érdemes felkészülni az egyetemre vagy továbbtanulásra?

0:20:48 – Fontos a gyors visszajelzés a fejlődés szempontjából?

0:26:27 – Muszáj áldozatot hozni?

0:29:09 – Kitölthetjük az űrt magunkban munkával?

0:33:43 – Tartozhat a mentális jólétünkhöz a munkamorálunk?

0:35:30 – Hogyan tudjuk felismerni és meggátolni a kiégést?

0:37:23 – Van tanulságos történeted, amit kulcsként meg tudsz velünk osztani?

Fotó: Horváth Attila

A műsor a PERSPECTIVES nevű Európai Unió által támogatott programban készül.

A PERSPECTIVES projekt részeként partnereink a témához tartozó tartalmait is ajánljuk a figyelmetekbe:
Faun Cykas úrnője – A cseh Revue Prostorban megjelent novella a feltételes sikerről
– Hogyan birkózik meg a fiatal költő az irodalmi közeg buktatóival? Alžběta Stančáková díjnyertes költőnő eredeti novellája egy fiatal lány és egy idősebb, sikeres férfi kapcsolatának témáját járja körül, és azt, hogy később milyen nehéz szabadulni a befolyása alól.

This article was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.
Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.