tESI Talks- Egy élsportoló mindennapjai – beszélgetés Siklósi Gergő párbajtőrözőveltESI Talks-

Vendégünk: Siklósi Gergő

Ebben az epizódban Siklósi Gergő, olimpiai ezüstérmes vívó volt a vendégünk. Felvezetésként arról kérdeztük Gergőt, hogy hogyan telnek a mindennapjai és szabadideje, illetve miképpen egyeztette össze a tanulást és az élsportot egyetemista korában. Beszélgetünk arról, hogy hogyan él egy élsportoló hazánkban és milyen módon tudnak megjelenni, mint közszereplők. Megkérdeztük arról, hogy miképpen vélekedik az élsportban való mentális egészség fontosságáról és hogyan, milyen módszerekkel tudja megerősíteni magát fejben a nehezebb időszakokban. Lezárásként pedig felvetődik az a kérdés is, hogy milyen haszonnal járhat egy élsportoló sikere a nemzet számára, továbbá pályafutásuk alatt és után miképpen tudnak elhelyezkedni a civil életben.

Rögzítés dátuma: 2023. 10. 05.

Letölthető és meghallgatható a Hangtárunkból:

Meghallgatható a Spotifyon: