Ásatalk Podcast – Identitás a múltban és a jelenben, avagy a régészet tükrében

Mi mind egyéniségek vagyunk? Napjainkban, amikor számtalan globális trend hat ránk, az emberek egyre inkább törekednek arra, hogy valamivel kitűnjenek, és sajátos, jól körülírható identitással rendelkezzenek. De vajon ez mindig így volt? Az emberek a múltban is arra törekedtek, hogy kifejezzék önmagukat, és ne csak a közösség egy tagjaként emlékezzenek rájuk?

Bár a régészeti kutatások alanyai már régóta halottak és eltemetettek, egykor ők is emberek voltak, életekkel, barátokkal, célokkal és öntudattal. Hogyan lehet ezt a személyes és társadalmi identitást vizsgálni, és milyen mélyebb megértést nyerhetünk a múlt emberei iránt ezekkel a módszerekkel?

Regi mini sorozatunk ezen részében az identitás kérdéseit járja körbe, és bemutatja, milyen fontos kérdéseket érdemes feltennünk – akár saját magunknak is – a téma kapcsán.

Letölthető és meghallgatható az EPER hangtárából:

Borító: DALL-E

This content was published as part of PERSPECTIVES – the new label for independent, constructive and multi-perspective journalism. PERSPECTIVES is co-financed by the EU and implemented by a transnational editorial network from Central-Eastern Europe under the leadership of Goethe-Institut. Find out more about PERSPECTIVES: goethe.de/perspectives_eu.
Co-funded by the European Union. Views and opinions expressed are, however, those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or the European Commission. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible.

A projektben, nemzetközi partnereink által készített tartalmakat itt találjátok.

About Post Author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.