Vágatlan Verzió – Disney+ a karácsonyfa körül

Az adás célja, hogy körüljárja azt, miképpen integrálódott a film- és sorozatnézés az ünnepi időszak hagyományos rituáléiba, mindezt a Disney+ karácsonyi palettájára fókuszálva.

Azt fogjuk megvizsgálni a konkrét Disney+ karácsonyi különkiadásainak, újradigitalizált klasszikusainak segítségével, hogy milyen szerepe van a nosztalgiának, a rajongásnak és a filmes univerzumoknak a karácsony hangulatának megteremtésében. Kitekintünk arra is, hogy a karácsony konkrétan megjelenik-e egy-egy alkotásban, vagy inkább csak hangulatában illeszkedik az időszakhoz, valamint azon is elgondolkodunk, hogy a jövőben a filmes univerzumok milyen módon fogják integrálni a valóságos vagy az univerzumon belüli saját, kitalált analóg ünnepeket.

Meghallgatható a Spotify-on:

Meghallgatható és letölthető a Hangtárunkból:

Készítették:
Ilyés Alex
Majláth Ákos
Madarász Ádám

** A műsor együttműködésben készült a Disney+ csatornával. Amely a műsor támogatott, de egyúttal szabad elkészülését jelenti, amelynek tartalmát az EPER rádió és a Váégatlan Verzió podcast szerkesztőségének munkatársai határozták meg és tartoznak érte felelősséggel.