Wirth Imre a Müezzin Rádióban

A Müezzin Rádió új adásában Marczinka Csaba vendége Wirth Imre író, költő és szerkesztő volt.

Wirth Imre 1964-ben született Budapesten. Tanulmányait az ELTE BTK magyar-történelem-esztétika szakán végezte. Itt ismerkedett meg Kemény István költővel, miközben már saját versei is megjelentek az egyetemi lapokban. 1994-ben jelent meg Történetek ​az eszkimóháborúból című regénye, majd egy évtizedig tartó útkeresés és ezalatt végzett magazinszerkesztői munkák után első verseskötete, az Ő volt a rejtélyes állat (2018), mely kötet korábbi írásait is tartalmazza. 2020-ban jelent meg Lementem egy üveg borért Hajnóczynak (2020) című kötete, melyben tovább formálta költészetét. 2021-ben közös antológiája jelent meg Gyukics Gábor és Jász Attila költőkkel Az utolsó indiánkönyv címen, melyben a „magyar indiánozás” régre visszanyúló hagyományának állít emléket. A könyvben található művek egy szintén az ő kurátori felügyelete alatt létrejött, tavaly decemberben zárult kiállítás kapcsán születtek meg, és általuk felkért kortárs alkotók írásait tartalmazzák a jelenséggel kapcsolatban. Következő verseskötete idén tavasszal, a Scolar kiadónál jelenik meg.

Hangtárunkban meghallgatható és letölthető:

Vágó: Bozó Antal

Fotó