Bartus Dávid lesz a Bölcsészettudományi Kar új dékánja

Az ELTE BTK Kari Tanácsa december 3-án választotta meg Bartus Dávid habilitált egyetemi docens régészt, aki az elmúlt három évben a Kar dékánhelyettese volt. A Bölcsészettudományi Kar 57 fős Kari Tanácsának 56 tagja szavazta meg kinevezését.

A dékáni programjában Bartus Dávid kiemelte, hogy az elmúlt három év irányvonalát szeretné folytatni. A munkát 2020. február 1-jén kezdi meg, ezzel pedig az egyetem történetében a legfiatalabb dékán lesz.

Bartus Dávid 1998 óta áll kapcsolatban az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karával. Eleinte hallgatóként, demonstrátorként, majd doktori ösztöndíjasként vett részt a Régészettudományi Intézet munkájában, majd tanársegédként, adjunktusként és 2018 óta docensként végzi itt oktatói és kutatói tevékenységét. 2018-tól a Magyar Régész Szövetség alelnöke, az Ókori Régészeti Tanszék vezetője, valamint a Bölcsészettudományi Kar tudományos és kutatásszervezési dékánhelyettese.

Fotó