Tranzisztoros rádiókkal a távolléti oktatás javításáért 5/5 (1)

A gyerekek otthontanulásának elősegítésére a Lagosi Állami Tisztviselőfeleségek Bizottsága (COWLSO) 5000 tranzisztoros rádiót adományozott a nigériai Oktatási Minisztériumnak – jelentette ma a nigériai közmédia. A rádiókon kívül ugyanennyi maszk és „meg nem határozott” pénzösszeg is az adomány része volt.

A rádiókat a lagosi kormányzó, Babajide Sanwo-Olu leleplezte le ünnepélyes keretek között. A rádiókat Lagos államban fogják szétosztani, a legnehezebben megközelíthető, folyóparti területeken.  Mint elmondta, „a tanulás az iskolán kívül is történhet, és ez egy olyan eszköz, amivel a gyerekek elfoglalhatják magukat, ami lehet app, telefon vagy rádió, akármi, amivel kommunikálni lehet a megadott időben a saját tanulókörnyezetük kényelmében, a rádiót hallgathatják, jegyzetelhetnek, interakcióba léphetnek és ráhangolódhatnak”.  Ugyanakkor az oktatási hivatal azt is bejelentette, hogy külön oktatási rádióállomást alapít, hogy az iskolarádiós adások műsoridejét megnövelhessék.

Forrás: https://www.youtube.com/watch?v=s3kbGDllG2g