Új, szabad hozzáférésű online folyóirat indult 5/5 (1)

ELTE TáTK Politikai és Nemzetközi Tanulmányok Intézete néhány napja indította el a Pol-IR Working Paper Series című, mindenki számára elérhető folyóiratát. A kiadvány elsősorban magyar és angol tudományos munkákat fog közölni az Intézet oktatói és tehetséges hallgatói munkáiból. Olvashatunk majd náluk tudományos kutatási eredményeket és publikálásra érdemes Tudományos Diákköri Konferencia (TDK) és szakdolgozatokat is. Ezek mellett pedig nyitottak külső szerzők írásainak bemutatására is, amelyek a szerkesztőik szerint a lap profiljába illenek.

A Pol-IR Working Paper Series-t kiemelten ajánlják az Intézet hallgatóinak és szakdolgozóinak, mind olvasásra és publikációs lehetőségnek.

A folyóirat itt érhető el: https://polir.elte.hu/workingpapers

Jelenleg öt tanulmány olvasható náluk:

Ziegler Dezső Tamás: Az autoriter jobboldal és a fasizmus kapcsolódási pontjai (HU) 2020/1

Ormándy Marcell Ottó: Why do member states reject the European Public Prosecutor’s Office? Expressing dissatisfaction on the avenues of disintegration 2020/2

Bede Kristóf: A szívek és lelke megnyerése? A lakosságcentrikus COIN-doktrína konstruktivista elemzése (HU) 2020/3

Lovas Andrea Ildikó: Az egyiptomi “Arab tavasz” vízbiztonsági perspektívából: rendkívüli aszály mint a tüntetéssorozat kiváltó oka? (HU) 2020/4

Strommer Anna: Normafejlődés az áramlattal szemben (HU) 2020/5