Zene és vers I. – Lelkes Csilla műsora

Rádiós projektmunka

A következő munkát Lelkes Csilla készítette.

Így beszélt a projektről:
Szerettem volna mindenképp két olyan dolgot ötvözni, amelyek közel állnak hozzám, így az egyik kedvenc írómat és az egyik kedvenc zenekaromat választottam.  Kosztolányi műveiben és az együttes dalaiban találtam meg, azt az olykor fájdalmas, de mégis gyönyörű világot, amely miatt könnyen összeegyeztethetőnek tartottam őket. Azt gondoltam ők képesek úgy írni illetve szólni komolyabb, melankolikusabb hangulatú témákról, hogy összességében még is szépnek és megnyugtatónak látom a végén. A Mérgek litániájában, Kosztolányi különböző szenvedélyeit és azok hatását, valamint irántuk érzett rajongását sorolja fel. A dalban szintén megjelenik a függőség, a menekülés a valóságtól, valamint maga az ok. A Palcebo zenekar Meds című dalából egy élőfelvételes változatot választott, hogy még könnyebben egybehangzó lehessen Csilla hangjával és a versolvasás gyorsaságával. Az elkészítés során részleteire bontotta a verset és a dalszöveget, majd egymáshoz illesztette a részleteket. Mivel eleve voltak hosszabb kihagyások a dalban, csak kisebb hosszabbításokra volt szükség a zene és a saját szöveg összeillesztéséhez.

Felhasznált szöveg: Kosztolányi Dezső – Mérgek litániája, amely 1909-ben íródott.

Felhasznált zene: Placebo – Meds, amelyet a zenekat az MTV Unplugged című műsorában adott elő 2015-ben.

Kiadás: 2015
Egyesült Királyság
Album: MTV Unplugged
Label: Elevator Lady Ltd, under exclusive license to Vertigo/Capitol, a division of Universal Music GmbH