Tartalékosnak soroznak be egyetemistákat a hadseregbe 4/5 (1)

pexels-photo-894655.jpeg

A Magyar Honvédségnek mintegy 20 ezer tartalékos katonára van szüksége – mondta Takács Attila dandártábornok, a Magyar Honvédség Hadkiegészítő, Felkészítő és Kiképző Parancsnokságának parancsnoka – írja a Népszava.

A hiány pótlását többek között egyetemi hallgatók bevonásával akarják megoldani, ehhez az első lépést már meg is tették: a Pécsi Tudományegyetem tanítványaiból megalakult egy önkéntes század, a terv azonban összesen 13 egyetemet érint.

Takács Attila szerint a tartalékosok szerepe azért fontos, mert ha krízishelyzet lépne fel hirtelen, akkor lenne egy helyi erő, amely azonnal tudna cselekedni.

Ezen kívül az egyetemi tartalékosok kiképzésük után részt vállalhatnak helyi védelmi feladatokban, például árvíz esetén.

Horog Vanda