Trump felfegyverezné a tanárokat az iskolákban

forrás: independent.co.uk

Ugyan hazánkban nem lehet hallani fegyveres támadásokról az iskolákban, az Egyesült Államokban sokkal inkább, sőt, igen gyakori.

Az amerikai elnök szerint még több fegyver használata segítene megakadályozni az olyan eseteket, mint a február 14-i lövöldözés egy floridai középiskolában, ahol 14 diák vesztette életét. Trump azt mondta, hogy a tanároknak szüksége lenne egy speciális kiképzésre, valamint engedélyt kapnának, hogy fegyverrel menjenek az iskolába.

Ezen kívül 18 helyett 21 éves korhoz kötné a fegyvertartási engedélyt, és alaposabb pszichológiai vizsgálat alá vetné a fegyvervásárlókat. De olyan változtatásokat is ígér, mint bizonyos lőfegyverek betiltása.

Február 21-én, a Fehér Házban tartott sajtótájékozón elhangzottak természetesen még nem konkrét törvényjavaslatok, megvalósulásuk majd a Kongresszuson dől el.

Horog Vanda