Új főszerkesztője lett az elteonline.hu-nak

Az ELTE hallgatói magazinja, az ELTE Online új rovatot indít Savaria, azaz Szombathely néven. De honnan jött ez az ötlet, hogy Szombathellyel foglalkozzon az oldal? Talán hallottatok róla, hogy az ELTE tavaly átvette a Nyugat-magyarországi Egyetemről a szombathelyi campusát, ami a Berzsenyi Dániel Tanárképző Főiskola volt korábban. Az ELTE Online most, egy évvel az integráció után új rovatával segít a két intézmény kapcsolatát szorosabbra fűzni. Ez főként az új főszerkesztőnek, Blankó Miklósnak köszönhető. Arról, hogyan lépett a korábbi főszerkesztő, Neszvecskó Anna helyére, a Savaria rovat vezetője, Kocsis Marcell mesélt nekünk:Az új főszerkesztő, Blankó Miklós, akit 28 igen és két érvénytelen szavazat mellett válaszottak meg az ELTE Online új főszerkesztőjének. “ Az új rovat a szombathelyi HÖK és a SEK, azaz a Savaria  Egyetemi Központ eseményeivel szeretne foglalkozni. A SEK egyesíti az ELTE karait Szombathelyen, ahol sporttudományi és gépészmérnöki képzés is indul. Ha többet szeretnél megtudni a szombathelyi szakokról, az SRPSZKK rövidítést üsd be a keresőbe.

(Hézer Luca)