A CEU-ügy

Az Oktatói Hálózat „Mi lesz veled, értelmiség?” című vitasorozata a magyar értelmiség, közelebbről egyes veszélyeztetett értelmiségi szakmák, egyetemi és akadémiai közösségek helyzetét tekinti át. A Filozófusvita, a Történészvita, a Közgazdászvita, a Jogászvita, a Pedagógusvita, az Egyetemvita és az Orvosvita után ezúttal a CEU-üggyel foglalkozunk.

ceuugy

1. Jó-e nekünk a CEU?
    Mit jelent a magyar felsőoktatás és tudományos kutatás számára a CEU: riválist vagy partnert, lehetőséget vagy akadályt?
    Résztvevők: Bojár Gábor, a Graphisoft és az Aquincum Institute of Technology alapítója, Enyedi Zsolt, egyetemi tanár, rektorhelyettes (CEU) és Mezei Ferenc professor emeritus, az MTA rendes tagja.
  2. A CEU magyar diákszemmel
    Résztvevők: Lehotai Orsolya, Radnóti András, Susánszky Péter és Tóth Barnabás
    Magyar egyetemisták és doktoranduszok mondják el, hogy miért fontos számukra a CEU.
  3. A CEU és a magyar felsőoktatás-politika
    Hogyan illeszkedik a CEU-ügy a kormány felsőoktatás-politikájának rendszerébe?
    Résztvevők: Kenesei István kutatóprofesszor, az MTA levelező tagja,
    Máté András egyetemi docens (ELTE BTK), Radó Péter oktatáskutató (Expanzió Humán Tanácsadó), Wessely Anna egyetemi docens (ELTE TáTK)

Moderátor: Heller Mária egyetemi docens (ELTE TáTK)

A rendezvény facebook-oldala: http://bit.ly/2rrmpww

2017. június 1. csütörtök 17h, ELTE BTK Gombocz Zoltán terem, 1088 Budapest, Múzeum krt. 4/A. fszt. 47.