ELTE Short: Hogyan válasszunk egyetemet? 5/5 (1)

Az ELTE Short első epizódjában az egyetemi jelentkezéseket megelőző bizonytalanságról, a választásunkat lehetségesen megkönnyítő tényezőkről, valamint az egyetemi évek által nyújtott pozitív hatásokról beszélget Balázs Dóri és Jamriskó Tamás, valamint vendégeik Kassa Gabriella tanácsadó szakpszichológus és tréner, valamint Török Réka pályaválasztási tanácsadó.

Meghallgatható a Spotify-on:

Meghallgatható és letölthető a Hangtárunkból:

A tartalomból:

Hogyan érdemes elkezdeni a pályaválasztást?

Kikhez fordulhatunk segítségért?

Melyek azok a családi minták amik befolyásolhatják a döntéseinket?

Szükséges-e, illetve lehet-e hasznos az egyetemi jelentkezés előtt egy évet kihagyni a tanulmányainkban?

Mi könnyítheti meg legjobban a döntésünk meghozatalát, illetve mennyire végleges a pályaválasztáskor hozott döntésünk?

Hogyan érdemes elkezdeni az egyetemi éveket, és mik azok a fontos tulajdonságok és tanulási technikák, amiket az egyetem adni képes?

Végül pedig egy-egy tanácsot is hallhat a pályaválasztás előtt álló hallgató.

Az epizód az Első Pesti Egyetemi Rádió szakmai támogatásával készült.

Műsorvezetők: Balázs Dóri és Jamriskó Tamás

Producer: Őri Soma