tESI Talks- Olimpiai nevelés, olimpiai értékek 5/5 (1)

Vendégeink: Földvári Zoltán, Pazonyi György, Szijj Lilla

Mai témánk az olimpiai eszme és annak helye az oktatásban, de mik is az olimpiai értékek? Hogyan valósulhat meg az olimpiai nevelés a gyakorlatban és milyen tantárgyakhoz illeszthető be? Hogyan valósul meg a mindennapos testnevelés az iskolákban és megvannak az ehhez szükséges feltételek? Van kapacitás és lehetőség a délutáni szakkörökre, edzésekre, vagy diáksportkörökre? Lehetőséges kapcsolatot kialakítani a városi klubokkal az iskoláknak? Mennyiben lehet a gyerekeket megfogni az olimpia témájával, mennyire tájékozottak? Vendégeink Szijj Lilla, a Magyar Olimpiai Akadémia Tanácsának tagja, Földvári Zoltán a pécsi Bártfa utcai Általános Iskola testnevelő tanára és Pazonyi György a Nyíregyházi Evangélikus Kossuth Lajos Gimnázium testnevelő tanára rengeteg kreatív ötletet oszt meg a mozgás és az olimpiai eszme népszerűsítéséért.

Rögzítés dátuma: 2022.09.22

Letölthető és meghallgatható a Hangtárunkból:

Meghallgatható a Spotify-on: