“A kerítésen túl Amerika vár”-fotókiállítás az ELTE BTK-n

November 10-én nyílt meg a „Kerítésen túl Amerika vár-Fejezetek egy városról” című fotókiállítás az ELTE BTK Filmtudomány tanszék gondozásában. A kiállítás olyan filmrendező szakos hallgatók munkáiból áll, akik képeiken Budapesthez való viszonyaikat próbálták megjeleníteni. Van, aki élvezi, van, aki menekülne, más belecsap a közepébe, kritizálja a hangzavart és a mainstreamet. Szita János fotográfussal, egyetemi oktatóval beszélgetünk, körbejárjuk a kiállítás képeit és megpróbáljuk megfejteni, hogy mire is gondoltak a képi költők.

A kiállítást Somlyó Bálint egyetemi docens, esztéta nyitotta meg. A kiállított képeket 2023 május végéig tekinthetitek meg az ELTE Bölcsészettudományi Kar főépületének alagsorában.

Hangtárunkból meghallgatható és letölthető:

Rögzítés dátuma: 2022.11.10

Felvétel és interjú: Jamriskó Tamás