Médialógusok #16: Médiakutatás – Dr. Hammer Ferenc médiakutató, az ELTE Média Tanszékének volt tanszékvezetője 5/5 (3)

Milyen kötelességei vannak a médiakutatóknak? Miért van szükség a médiakutatásra és kik tudják felhasználni az eredményeit? Megélhetünk-e úgy médiakutatásból, hogy nem szeretnénk mellette egyetemen tanítani? Hogy vélekedik a médiáról egy médiakutató?

A Médialógusok 16. epizódjában Dr. Hammer Ferenc médiakutatóval interjúzok. Megtudhatjuk, hogy milyen kötelességei vannak a médiakutatónak az egyetem felé és ennyi kötelesség mellett, hogyan lehet élvezni ezt a szakmát. Mesél az amerikai tapasztalatairól pályakezdőként. Mitől lesz egy kutatás témája, ötlete jó? Milyen gyakorlati haszna van a médiakutatásnak? Egyszerre hány kutatáson dolgozik és hogyan épülnek fel ezek a kutatások? Arról is beszélünk, miért hasznos az ELTE média szak elvégzése a médiakutatók életében, valamint akkor is, ha a média más szektorában szeretnénk elhelyezkedni. De olyan témák is szóba kerülnek, mint hogy hogyan érdemes belekezdenünk ebbe a szakmába pályakezdőként, hogyan kezeli a negatív nyilvánosságot vagy mit gondol a mai médiáról.

Instagram: https://www.instagram.com/medialogusokpod/

Meghallgatható a Spotify-on:

Hangtárunkból is meghallgatható és letölthető:

Készítette: Mező Lilla Dóra