Konteók és felturbózott gyűlölet a közösségi médiában

Különösen aktuális online szakmai kerekasztal-beszélgetést szervez a Független Médiaközpont 2020 konspirációs teóriáiról és a QAnon bizarr összeesküvés-elméletről.

Az eseményről így írnak:
A közösségi platformok korábban soha nem tapasztalt terepet nyújtanak a különböző – teljességgel megalapozatlan – összeesküvési elméletek, a konteók terjedéséhez. A világméretű koronavírus járvány idején ezek a teóriák még nagyobb teret kapnak a közösségi médiát használók bizonyos csoportjaiban. Különösen sok követője van a QAnon konspirációs elméletnek, amely az Egyesült Államokból indult, de számos támogatóra talált Németországban, és már megjelent Magyarországon is. A konteó hívei vélt ellenfeleiket egy sátáni, pedofil csoport tagjainak tartják. Mindez párosul különböző kirekesztő és antiszemita tartalmakkal, amelyek megújult formában futnak végig a közösségi platformokon.Miként jelennek meg a konteók a médiában és hogyan írjanak a témáról az újságírók? –erről is szó lesza szakmai kerekasztal-beszélgetésen, amelyen szakértők elemzik az összeesküvési elméletek hatását a különböző társadalmi csoportokban.

A beszélgetést Bodrogi Bea médiajogász vezeti.

Résztvevők:Barna Ildikó, szociológus, ELTE Társadalomtudományi Kar
Szicherle Patrik, elemző, Political Capital kutató és tanácsadó intézet
Ónody-Molnár Dóra, újságíró
Tremmel Márk, médiafigyelő, Trolltalanítás projekt

A rendezvény a londoni Media Diversity Institute által vezetett „Trolltalanítás” elnevezésű nemzetközi projekt része

A rendezvényt a Független Médiaközpont YouTube csatornáján élőben lehet majd követni.

Mikor?
2020. november 24., kedd, 15:00 – 16:30

November 22-ig itt tudtok regisztrálni.

Facebook esemény

Fotó