Tudja, mégis folyamatos vírusveszélyben dolgozik – Koronakrónika 4. rész 5/5 (2)

Többféle új aspektusból közelítjük meg a vírushelyzetet a Koronakrónika negyedik részében. Beszélgetünk a budapesti tömegközlekedésben a járvány idején is buszsofőrként szolgálatot teljesítő Hegedűs Ádámmal, aki mesél nekünk arról milyen a hangulat a munkatársak körében, és mennyire megértőek az utasok az elrendelt változásokkal szemben. Az első távoktatásos formában megtartott egyetemi órájáról mesél dr. Réti Mária habilitált egyetemi docens, az ELTE Állam-és Jogtudományi Kar Agrárjogi Tanszékének vezetője. Az adás végén pedig két egyetemi hallgatót kérdezünk arról, hogyan élték meg a kollégiumi kiköltöztetéseket. A beszélgetések közt persze rövid „szüneteket” tartunk, melyek során bejárjuk a vírus által sújtott Budapest utcáit és tereit. Hogyan fest ilyen időben az egyébként mindig forgalmas Deák Ferenc tér vagy a Margitsziget? Békésebbek vagy inkább nyomasztóan hatnak az időlegesen kietlenné váló terek? Ezekről is beszámolnak tudósítóink ebben az epizódban.

Meghallgatható a Mixcloud csatornánkon:

Hangtárunkból letölthető:

Az interjúkat és a beszámolókat készítették: Rácz Anna, Szűcs Andrea és Bozó Antal.

Szerkesztő: Kazinczy Bálint

Borítókép: Jamriskó Tamás