Cáfolták Darwin egyik elméletét

A földi élet mégsem a sekély vizekben jelent meg, mint Darwin gondolta –
az IFLScience szerint egy friss tanulmányban cáfolják Charles Darwin azon elméletét, amely szerint a földi élet elsőként a sekély víztömegekben jelent meg. A tanulmányt a Nature Ecology & Evolution című lapban olvashatjuk.

A University College London (UCL) kutatói forró, sós, és lúgos vízzel készítettek hasonló környezeteket, amelyekben kialakulhatnak olyan sejtek, amik szükségesek az élet létrejöttéhez.

Ezek alapján úgy tűnik, hogy a földi élet az óceánok mélyén születhetett meg.

A Földön kívüli élet keresése miatt is fontos lehet a kutatás. Például a Szaturnusz egyik holdján az Enceladuson, a vastag jégpáncél alatt valószínűleg olyan óceán fekszik, amelyben a víz és a kőzetek reakciója elég tápanyagot termel a mikrobiológiai élet ellátásához, így alkalmas lehet valamilyen élet létrejöttére.

Meghallgatható:

Borítókép: Ocean Exploration Trust and NOAA ONMS