Ennyi előadást hallgattak az EPER “hallgatói” 5/5 (1)

Egy cseppet eljátszottunk a számokkal, mi lenne “ha”…

Ahogy azt itt és a “Rólunk” menüben írtuk, október és november közti harminc napban több, mint ötezer látogatónk volt a honlapon, közel tízezer megnyitott oldallal.

A mixcloud csatornánkon annak élesedése óta háromezerszer indultak el felvételek, amelyekből több, mint harmincötezer percet hallgattak meg a látógatóink.
Ez olyan, mintha huszonnégy napon és hét órán keresztül szóltak volna a felvételek megállás nélkül.

A youtube csatornánkra pedig eddig tizenhétezer megtekintést kaptunk.

Ezek összesen körülbelül huszonháromezer-ötszáz “hallgatást” jelentenek, amelyekhez ha hozzáadjuk az online streameink és földfelszíni sugárzásunk becsült adatait, akkor huszonötezer és huszonhatezer közötti az összesített hallgatottságunk.

Miért érdekes ez?

Mert nonprofit rádióként boldogok vagyunk, hogy ennyien hallgatnak nálunk érdekes, minőségi és szerethető előadásokat nagytudású előadóktól és különböző összeállításokat, szórakoztatva informáló műsorokat lelkes rádiósainktól.

És mert el tudunk játszani a számokkal:

Az összesített hallgatottságunk annyi “hallgató”, amennyi egyetemi polgár tanul jelenleg az Eötvös Loránd Tudományegyetem összes karán alapképzésen, osztatlanképzésen és mesterképzésen.

Ha csak a 2019-es évben felvett hallgatókkal számolunk (kb.10.000 fő) akkor minden egyes elsőéves (alap-, osztatlan- és mesterképzésen tanuló) két és fél előadást hallgathat meg.

Ha előadásokban számolunk, akkor a “hallgatóink”:

• 850 szemináriumi előadáson voltak – ahol a termek befogadóképessége 30 fő

vagy
  • 425 közepes előadóban tartott előadást hallgattak – ahol a termek befogadóképessége 60 fő

vagy
  • 141 és fél nagyobb előadótermi előadást hallgattak meg – a terem befogadóképessége 180 fő

Például:

• Az ELTE Lágymányosi campusán található Harmónia-terem maximális befogadóképessége az elte.hu szerint ezer fő. Itt közel huszonhat előadást tudnának a hallgatóink megtölteni.

Köszönjük, hogy hallgattok minket! 🙂

Fotók: elte.hu (illusztrációk)