Tech cégek az oktatás mellett

coffee-tablet-headphones-work-163187.jpeg

Tech cégek az oktatás mellett. A közelmúltban két nagyobb tech cég is bejelentette, hogy külön hangsúlyt fektetnek az oktatásra- írja az elpais.com

A Google Chrome az Acerrel közreműködve dobja piacra Chromebook nevű tabletjeit, melyeket kifejezetten az iskolákba szántak. A koncepciójuk az, hogy az iskolákban a tanárok kiosztják az óra elején a tableteket, majd arra saját felhasználónévvel és jelszóval bejelentkezve elérhetik saját fájlaikat – függetlenül attól, hogy épp melyik eszköz van náluk. A tablet érintőceruzával is kiegészül a kézírásos jegyzeteléshez, amit a rendszer gépelt szöveggé alakít át. A Chrome új appokkal is készül, többek között jegyzetelőalkalmazással és podcastkészítő appal.

Az Apple sem tesz másképp. A már meglévő Apple Pencilt fejlesztették, és jóval alacsonyabb áron árulják mint eddig, ahogy az iPadeket is jelentős kedvezménnyel árulják iskolák számára. Koncepciójuk a Chromebookhoz hasonló, habár az iPadek valamivel fejlettebbek.

Mindkét cég tett egy lépést a jövő felé, amiben a papír és a toll helyét a technológiai eszközök veszik át.

Tim Cook, az Apple ügyvezető igazgatója így nyilatkozott az Apple Chicago Education eseményén.

Horog Vanda