Február elsejétől új dékánja van az ELTE BTK-nak

Ha az ELTE bölcsészkarán tanulsz, biztosan tudod, ki volt eddig a dékán… Hát igen, nem olyan könnyű fejben tartani. Eddig Dr. Borsodi Csaba töltötte be a posztot a Történelem Tanszékről, aki a korábbi dékán helyére megbízottként került. Mostantól azonban Sonkoly Gábor nevét érdemes megjegyezni, hiszen ő lett az új dékán a BTK-n. Sonkoly Gábor korábban az ELTE Történeti Intézet igazgatóhelyettese volt. Az egyetem vezetősége ellenszavazat nélkül választotta meg az új dékánt, aki 3 évig lesz az ELTE bölcsész karának élén. Sonkoly Gábor szakterületei közé tartozik az urbanizáció, a társadalomtörténet, valamint a kulturális örökségek.

(Hézer Luca)