Oktatói Hálózat – Közgazdász vita

Oktatói Hálózat sorozat – Közgazdász Vita

2015. február 3. 18:00
ELTE BTK Gombocz Zoltán terem
Mi a baj a hazai közgazdász szakmában, mi változott az utóbbi években, és mit kellene tenni?

Chikán Attila (Corvinus Egyetem gazdálkodási karának professzora, korábban miniszter, egyetemi rektor), Kónya István (A Közép-Európai Egyetem tanára, az MTA Közgazdaságtudományi Intézetének főmunkatársa), Pete Péter (ELTE Közgazdaságtudományi Tanszék vezetője)
Moderátor: Horváth Áron

Felszólalt még: Dr. Muraközy László (Szent István Egyetem), Madarász Aladár, Köves Alexandra (Corvinus Egyetem ), Kőrösi Gábor (Közép-Európai Egyetem), Karvalits Ferenc (MNB volt alelnöke), Laki Mihály (MTA Közgazdaságtudományi Bizottságának elnöke), Király Júlia (MNB volt alelnöke)

Finanszírozás átalakítása, közgazdászok reformálnak, economics-business differencia, Paul Krugman, fizetések, közgazdasági elemzők, csökkenő kereslet, jelentkezők száma, közgazdasági módszertan, ortodox-unortodox közgazdaságtan, Washington konszenzus, 200 milliárd forint, Magyar Közgazdasági Egyesület, ágens alapú közgazdaságtan, MNB, makro-, mikro szint, támogatás.